Крупа не зна да сачува предност

Синиша Котараш

Бањалука - Трећи пут заредом фудбалери Крупе нису успјели да задрже стечену предност па утакмицу завршавају неријешено, и то истим резултатом, 2:2.

Након што у сусретима са Широким Бријегом (код куће), те Радником у Бијељини, нису сачували вођство од 2:1, изабраници Бранислава Крунића сада су прокоцкали предност од 2:0, које су имали против Младости на полувремену.

Крупа је била много боља у првих 45 минута и такву игру су крунисали са два гола и чинило се да бодови сигурно остају у кањону Врбаса. Међутим, у другом полувремену Младост је од старта кренула силовито и на крају, уз огромну дозу среће, највише захваљујући неспретним интервенцијама “резервисте” Игора Макитана, стигла до вриједног бода. Наравно, у Крупи никако нису могли да буду задовољни, а Крунић је отворено рекао да његов тим једноставно нема повјерење у сопствене могућности.

- Када стекнемо резултатску предност, моји играчи као да немају вјеру у себе, изгубе сигурност и, једноставно, као да престану да играју. Очигледно је да нам предстоји жесток рад да исправимо све ове грешке, али је јасно и да ће нам за то бити потребно доста времена - нагласио је Крунић.

Стратег Крупе као једну од кључних истакао је и чињеницу да играчи Младости и код минуса од два гола нису изгубили главу.

• Гости из Добоја код Какња су много више од нас жељели позитиван резултат и на крају су успјели да дођу до њега. Ако се гледа чисто фудбалски, много више смо показали, али шта нам то вриједи када већ у трећој утакмици заредом не успијевамо да сачувамо предност. А чињеница је и да у неким ситуацијама нисмо имали ни среће. При резултату 2:0 и 2:1 имали смо неколико одличних прилика из контранапада, пропустили смо да реализујемо неке ситуације “један на један”, погодили пречку... На крају Младост је на крилима среће дошла до једног бода иако смо, ако је гледати по шансама, много више заслужили побједу - закључио је Крунић.